Зимова ловля коропа.

Зимова ловля коропа.

 Взимку короп, безсумнівно, харчується, ось тільки обсяг споживаної ним їжі значно зменшується. Якщо влітку кількість корму обчислюється кілограмами, то під льодом - грамами. Склад зимового «меню» коропа особливою різноманітністю не відрізняється - це мотиль, черевоногі.
 
 Переконливіше будь-яких слів - спеціальна зимова ловля коропа, найбільш успішно практикується в Англії та Німеччині. 

 Взимку короп, безсумнівно, харчується, ось тільки обсяг споживаної ним їжі значно зменшується. Якщо влітку кількість корму обчислюється кілограмами, то під льодом - грамами. Склад зимового «меню» коропа особливою різноманітністю не відрізняється - це мотиль, черевоногі.

 Переконливіше будь-яких слів - спеціальна зимова ловля коропа, найбільш успішно практикується в Англії та Німеччині. 

 Так, часто за день можна не помітити навіть клювання, але це пояснюється не суворістю нашої зими або невмінням ловити, а нечисленністю коропових наших водоймах і браком часу. Згадайте прикрі обриви волосіні (адже більшість рибалок використовують волосінь 0,08-0,14 мм), які трапляються у вас і ваших товарищів. Чи не коропові це витівки?

 Зі зниженням температури води до 10-12 ° С коропи збираються в певних місцях, англійці називають їх «гарячими точками» (hot spots). Як правило, ці місця охоче відвідуються коропами влітку і особливо восени, але визначити, які саме стануть зімовальнимі, можна тільки експериментально. Велику допомогу у визначенні «гарячих точок» може надати ехолот або спостереження за поведінкою коропа пізньої осені. Зазвичай при похолоданні води уловисті місця на водоймі вказують якщо не на самі місця зимівлі риби, то на їх безпосередню близькість. До речі, зовсім не обов'язково, щоб «гарячі точки» збігалися з найглибшими місцями водойми. Швидше за все коропа можна зустріти на середніх глибинах, але не біля берега, а ближче до середини. Дуже привабливі ділянки, рясно заростають в літній сезон водоростями і лататтям.

 Періоди клювання зимового коропа значно скорочуються і нерідко обмежуються 15-20 хвилинами в день. Однак у відлигу активність риби може тривати до декількох годин. Час і місце стоянок коропа доводиться визначати експериментально, тому, не знаючи ні першого, ні другого, багато любителів підльодного лову відмовляються від цього заняття.

 На більшості водойм клювання коропа частіше доводиться на вечірні і полуденний час, особливо при тривалих періодах плюсових температур. Взагалі, найкраща коропова погода - це відлига з низькими темними хмарами, але без опадів. Також, як і влітку, періоди стійкої погоди сприятливо позначаються на клюванні. Але необхідно відзначити, що навіть найкраща погода не гарантує стовідсоткового клювання, так само, як і поганого не передбачає повної відсутності клювань. Адже визначення «погана» і «хороша» оцінюються людиною, а не рибою.

 Ловити коропа прийнято на зимові поплавочні вудки. У зв'язку з відсутністю водоростей, волосінь краще застосовувати 0,2-0,25 мм, а плетені шнури - 0,04-0,06 мм. До недоліку шнурів можна віднести обмерзання на морозі, тому їх краще використовувати в відлигу. При лові в коряжнике діаметр волосіні можна збільшити до 0,3 мм.

 Важлива деталь оснащення - поплавок. При плюсовій температурі зручно користуватися поплавками типу «ваглер» зменшеного розміру (35-40 мм). З таким поплавком клювання коропа виражається в неспішних підйомах і опускання антени на 10-20 мм. У морозну погоду використовується плоский поплавець, так звану «таблетку», який при підйомі лягає на воду і стає дуже помітним. Основний колір поплавців - білосніжний або яскраво-жовтий, верхня частина червона або чорна.

 Зимове клювання коропа виражене дуже слабо. Найчастіше воно полягає в малопомітній посмикуванні поплавка в лунці, а справжнє коропове клювання ви можете так і не дочекатися. Тому підсікати рибу необхідно саме під час таких посмикувань поплавця.

 При ловлі коропа лунку необхідно затемнювати. Багато рибалок роблять це за допомогою снігу і льоду, засинаючи ними лунку і проробляючи невеликий отвір для установки снасті. Але мороз може зіграти злий жарт, проморозити такий «Затемнювач» до стану монолітного льоду, через що виведення риби часто закінчується плачевними результатами.

 Для виготовлення необхідний лист використаної рентгенівської плівки (можна плівку замінити іншим подібним матеріалом) і одноразовий пластиковий стаканчик темного кольору. У дні стаканчика проробляю отвір 10 мм і 8-10 таких же отворів в бічних стінках, причому обов'язково якомога ближче до дна стаканчика. У рентгенівській плівці вирізаю отвір такого діаметру, щоб стаканчик легко в нього вставлявся, але не провалювався. У місці лову плівка кладеться на лунку, в центральний отвір стаканчика протягується блешня, нажівляется і опускається на дно, а стаканчик вставляється в отвір плівки.

 Взимку обмін речовин в організмі коропа значно сповільнюється, що відбивається на апетиті риби. У цей період розмір насадок повинен бути набагато меншим, ніж влітку. Найпопулярніша серед наших рибалок насадка для зимового коропа - мотиль. Гачок № 8-12 (за міжнародною класифікацією) краще наживляти пучком мотиля, який з'єднаний тонкої гумкою. З цією ж метою можна використовувати гачки або блешні зі спеціальним затискачем. Кращі типи блешень - «уралки», «дробинка», «кристалик» на гачку №10 (за міжнародною класифікацією).

 Здавалося б, всім хороший мотиль, ось тільки дрібна риба часто і з великим задоволенням його об'їдає. Позбутися від настирливої ​​дрібниці можна, застосовуючи об'ємні насадки, наприклад: черв'яків, м'якуш хліба, хлібну кірку, консервовану кукурудзу і зелений горошок, перловку і т. д. Причому світлі краще темних. Західні карпятники рекомендують для холодної води використовувати бойли з високим вмістом білка (протеїну). Однак потрібно врахувати, що підгодовувати ними рибу треба дуже обережно, так як для насичення коропа зараз не потрібно багато їжі. Як насадку бажано використовувати бойл 8-10 мм. Як підгодовування досить кульки підсмажених на соняшниковій олії панірувальних сухарів або шматочка макухи. Якщо ви використовуєте фірмове підгодовування, зверніть увагу на її запах - різкі і сильні запахи зараз відлякують, а не приваблюють коропа. При лові на кукурудзу або перловку досить нагодувати лунку 10-20 зернами.

 Було б неправильним промовчати про такий важливий аспект, як ловля коропа вночі. Рибалки-лещатники накопичили в цьому плані досить досвіду по частині екіпіровки, з чого багато що може стати в нагоді і любителям лову коропа. Перш за все на нічний риболовлі необхідно подбати про наметі. Для зимової ловлі можна пристосувати літні каркасні намети, для чого їх дно потрібно відпороти і вшити «блискавку». Можна використовувати спеціальні легкі і міцні намети для любителів підлідного лову, що випускаються фірмами «Holiday», «Campus», «Alpinus». Конструктивно вони складаються з нейлонової основи і легкомонтованою каркаса, їх вага практично не перевищує 2 кг.

 В останні роки деякі рибалки стали використовувати в якості допоміжного сигналізатора клювання «світлячок» (Power Lite, Sunny Lite і ін.), Який кріпиться безпосередньо до волосіні, але чутливості снасті не погіршує завдяки нейтральної плавучості.

 Для освітлення місця лову найчастіше використовується звичайна стеаринова свічка, яка до всього іншого служить і джерелом тепла. Багато хто користуються світлодіодним ліхтариком: рівне світло, герметичність корпусу і тривалість горіння лампи (до 150 годин) цілком відповідають багатьом вимогам. Як сидіння можна порекомендувати крісла-розкладачки, зручні для багатогодинного очікування клювання.

 На зимову ловлю коропа приємніше виходити невеликим дружним колективом з двох - трьох осіб.


1006 0

Комментарии

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст!